LOGO TÜRKİYE KURUMSAL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

On 05:48:00 by logo bayisi in    No comments
Amortisman tabloları farklı parametre değerleri verilip farklı hesaplama yöntemi seçilerek iki ayrı tablo halinde alınabilir. Amortisman ve yeniden değerleme hesaplarında kullanılacak alternatif parametre değerleri, Sabit Kıymet Kaydı penceresinde sağ fare düğmesi menüsündeki Alternatif Parametreler seçeneği ile kaydedilir.
Alternatif Parametreler penceresinden amortisman türü, oranı, süresi, yeniden değerleme ve değerleme için amortisman ayrılıp ayrılmayacağı belirlenir.
Alternatif parametre değeri ile amortisman tablolarını almak için sabit kıymet kayıtları listesinde sağ fare düğmesi menüsündeki Amortisman Tablosu (Alternatif) seçeneği kullanılır.
Kıst Alternatif Amortisman Tablosunda Amortisman Süresinin Ay Üzerinden Hesaplanması
Alternatif amortisman tablosunda yer alan amortisman süresi tipi (Yıl/Ay) seçeneği, sabit kıymetin faydalı ömür süresinin aylık olarak tanımlanması için kullanılır. Bu seçenek alternatif amortisman parametrelerinde "Kıst: Evet" ve "Amortisman Türü: Normal" seçiliyken çalışır.

0 yorum:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

2.53.00.00 ERP Sürüm Duyurusu

ERP 2.53.00.00 Sürümü :   Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama 1 WINERP-11243 GO3 TigerPlus Tiger3 TigerEnterprise Tiger3Enterpri...