LOGO TÜRKİYE KURUMSAL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

On 12:21:00 by logo bayisi in    No comments
Kullanıcılar

   

Terminallerde çalışan kullanıcıların tanımlandığı ve bağlı olduğu grubun belirlendiği bölümdür. Kullanıcı tanımları menüsüne girildiğinde, gruplarda olduğu gibi burada da LOGO adındaki kullanıcı öndeğer olarak tanımlı gelir.
Yeni kullanıcı tanımı yapmak için Ekle seçeneği kullanılır. Kullanıcı tanımı penceresinde yer alan alanlar ve girilen bilgiler şunlardır:
No: Kullanıcıya verilen numaradır. Yeni bir kullanıcı tanımı yapılırken en son verilen kullanıcı numarasından bir sonraki numara doğrudan bu alana gelir. Gerekirse değiştirilir.
Adı: Kullanıcının adıdır.
Şifre: Kullanıcının programa girerken kullanacağı şifredir.

Detaylar

Detaylar bölümünde, kullanıcı için izleme yapılıp yapılmayacağı, programı hangi dil ile çalıştıracağı ve E-Mail adresi belirlenir.
Kullanıcının programla çalışmasının istenmediği durumlar olabilir. Bu durumda Kullanımı Engelle kutusu seçeneği işaretlenir.
Kullanıcı bilgileri Kaydet düğmesi tıklanarak kaydedilir. Tanım kaydedilmeden önce program, kullanıcı şifresinin tekrar girilmesini ister. Şifre tekrar girilir ve doğruluğu kontrol edilerek tanım kaydedilir. Yapılan tanım kullanıcılar listesinde, numarası, adı ile listelenir. Tanımın yanındaki kutu tıklanır. İlgili seçenekler ile, kullanıcının yer alacağı gruplar, hangi firma ile çalışacağı ve hangi işlemleri yapacağı, kullanacağı terminal ya da terminaller belirlenir.
MyLogo'dan kanun parametrelerinin indirilmesi için gerekli ayarlamalar da kullanıcı detayları penceresinde WEB Servisi alanında belirlenir. WEB işlemleri için Web Servis Bağlantıları seçeneği ile kaydedilen kullanıcılar listelenir ilgili tanım seçilerek kullanıcı eşleştirmesi yapılır.
Kullanıcının programla çalışmasının istenmediği durumlar olabilir. Bu durumda Kullanımı Engelle seçeneği işaretlenir.
Kullanıcı bilgileri Kaydet düğmesi tıklanarak kaydedilir. Tanım kaydedilmeden önce program, kullanıcı şifresinin tekrar girilmesini ister. Şifre tekrar girilir ve doğruluğu kontrol edilerek tanım kaydedilir. Yapılan tanım kullanıcılar listesinde, numarası, adı ile listelenir. Tanımın yanındaki kutu tıklanır. İlgili seçenekler ile, kullanıcının yer alacağı gruplar, hangi kurum ile çalışacağı ve hangi işlemleri yapacağı, kullanacağı terminal ya da terminaller belirlenir.

Grup Seçimi
Terminal Seçimi
Kullanıcı Yetkileri


0 yorum:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

2.53.00.00 ERP Sürüm Duyurusu

ERP 2.53.00.00 Sürümü :   Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama 1 WINERP-11243 GO3 TigerPlus Tiger3 TigerEnterprise Tiger3Enterpri...