LOGO TÜRKİYE KURUMSAL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

On 07:09:00 by logo bayisi in    No comments
Cari Hesap Hareket Aktarımı, aynı cari hesap için herhangi bir nedenle birden fazla kart açılması durumunda, bu kartlar ile yapılan hareketlerin tek bir cari hesap ile izlenmesini sağlar. Cari Hesap program bölümünde İşlemler menüsü altında yer alır.
Hareketleri aktarılacak cari hesaplar, Cari Hesap Kodu ve Unvanı alanlarında, aktarımın yapılacağı cari hesap ise Aktarılacak Cari Hesap Kodu ve Aktarılacak Cari Hesap Unvanı alanlarında belirtilir. Tüm bu alanlardan kayıtlı cari hesaplara ulaşılarak ilgili kayıtlar seçilebilir.
Cari Hesap Kodu ve Unvanı alanlarında * işareti ile toplu seçim de yapılabilir. Örneğin Cari Hesap Kodu alanında C* yazıldığında kodu C ile başlayan tüm cari hesapların hareketleri, Aktarılacak Cari Hesap Kodu alanında belirtilen cari hesap tanımına aktarılır.
Aktarım Yapılacak Dönem Seçimi
Cari hesabın bir dönem içindeki hareketleri aktarılabileceği gibi tüm dönemlerdeki hareketleri de aktarılabilir. Dönem seçimi, Cari Hesap Hareket Aktarımı penceresinin alt bölümünde yer alan Aktarım Yapılacak Dönemler bölümünde yapılır. "..." imgesi tıklandığında açılan dönem seçim penceresinde Dönemler bölümünde tanımlı dönemler yer alır. Hareketleri aktarılacak dönem üzerinde "Ekle" seçeneği tıklanır ve ilgili dönem "Seçilenler" bölümüne aktarılır. "Hepsini" seçeneği ile tüm dönemler seçilir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

2.53.00.00 ERP Sürüm Duyurusu

ERP 2.53.00.00 Sürümü :   Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama 1 WINERP-11243 GO3 TigerPlus Tiger3 TigerEnterprise Tiger3Enterpri...