LOGO TÜRKİYE KURUMSAL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

BA / BS formlarını mutabakat mektubu şeklinde grup şirketi tipindeki birden fazla cari hesaba toplu olarak göndermek için Cari Hesap / İşlemler menüsü altında yer alan Toplu Mutabakat BA/BS Gönderme (Grup Şirketleri) seçeneği (Cari Hesap F9 menü seçeneği yanı sıra) kullanılır.
Toplu mutabakat gönderimlerinde, formların hangi cari hesaplara gönderileceği, filtre satırları ile belirlenir. Bu filtre seçenekleri şunlardır:
Filtre
Değeri
Grup Şirketi Kodu
Alıcı / Satıcı / Alıcı+Satıcı
Grup Şirketi Özel Kodu
Grup / Aralık
Grup Şirketi Yetki Kodu
Grup / Aralık
Cari Hesap Statüsü
Kullanımda / Kullanım Dışı
İlçe
Grup / Aralık
Şehir
Grup / Aralık
Ülke
Grup / Aralık
Ticari İşlem Grubu
Grup / Aralık
Bakiye Tarihi
Tarih girişi
Borç Bakiye Aralığı
Başlangıç / Bitiş
Alacak Bakiye Aralığı
Başlangıç / Bitiş
Grup Şirketi KoduÖzel Kodu ve Yetki Kodu alanlarında grup ya da aralık tanımı yapılarak koşul belirlenir. Bu alanlardan cari hesaplar, özel kodlar ve yetki kodları listelerine ulaşılarak istenen özellikteki kayıtların filtrelenmesi sağlanır.
Gönderim işlemi yapılacak grup şirketleri, cari hesap kayıtlarında belirtilen adres bilgilerine göre de filtrelenebilir. Bunun için İlçeŞehir ve Ülke filtre satırlarında grup ya da aralık tanımı yapılarak koşul belirlenir.
Ticari İşlem Grubu filtre satırında grup ya da aralık tanımı yapılarak form gönderilecek grup şirketleri ticari işlem grubu bilgisine göre de belirlenir.
Filtre satırlarında istenen koşullar belirlendikten sonra Tamam düğmesi tıklanarak  gönderimde kullanılacak form seçilir ve gönderim işlemi başlatılır.

0 yorum:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

2.53.00.00 ERP Sürüm Duyurusu

ERP 2.53.00.00 Sürümü :   Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama 1 WINERP-11243 GO3 TigerPlus Tiger3 TigerEnterprise Tiger3Enterpri...