LOGO TÜRKİYE KURUMSAL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

On 09:58:00 by logo bayisi   No comments


Fiş / fatura satırları ve geneli için satışlarda geçerli olacak indirim ve masraflar, Satış Koşulları bölümünde tanımlanmışsa, bunlar işlem sırasında topluca uygulanabilir. Satış koşullarını fiş / fatura geneli ya da satırdaki işleme uygulamak için F9-sağ fare düğmesi menüsünde yer alan Satış Koşulları menü seçeneği kullanılır. Fişin birden fazla satırdan oluşması durumunda, koşul belirleme tablosunda Malzeme Kodu alanında yapılan seçime göre koşullar uygulanır. Fiş ya da faturada tabloda belirlenen malzemeye ait satırların olmaması durumunda satış koşulları bu satırlardaki işlemlere uygulanmaz.
Satış koşulları, Ana Kayıtlar modülü / Tanımlar menüsü altında yer alan Satış Koşulları seçeneği ile kaydedilir.
Satış koşullarında indirim ve masraf kartları kullanılır. Tanımlarda, satış işlemlerinde geçerli olacak indirim ve masrafların öncelik sırası, hangi malzeme ya da cari hesaba ait işlemlere uygulanabileceği ve bu koşulların hangi tarihler arasında geçerli olacağı tanım yapılırken belirlenir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

2.53.00.00 ERP Sürüm Duyurusu

ERP 2.53.00.00 Sürümü :   Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama 1 WINERP-11243 GO3 TigerPlus Tiger3 TigerEnterprise Tiger3Enterpri...