LOGO TÜRKİYE KURUMSAL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

On 06:13:00 by logo bayisi in    No comments
Sabit kıymetlerin maliyetini artıran unsurlar yani eldeki sabit kıymete ek olarak alınan mallar Stok ve Fatura program bölümlerinde alım irsaliye ve faturaları ile kaydedilir. Diğer alım işlemlerinden farklı olarak fatura ya da irsaliyede satırda yer alan işlem, sabit kıymet ile ilişkilendirilir.
Satırdaki işlemi, ait olduğu sabit kıymet kaydı ile ilişkilendirmek için F9-sağ fare düğmesi menüsünde bulunan Sabit Kıymet Kaydı İle İlişkilendir seçeneği kullanılır.
Sabit kıymet kayıtları listesi ekrana gelir. Gider işleminin ait olduğu sabit kıymet kaydı seçilerek satırdaki işlemle ilişkilendirilir.
Yapılan gider işlemine ait tutar, Sabit Kıymet Kaydı penceresinde Giderler Toplamı alanında yer alır. Giderlerin değerleme işleminde dikkate alınıp alınmayacağı ise yine ilişkilendirme işleminde Değerleme alanında belirlenir.
Evet seçiminin yapılması durumunda, sabit kıymet kaydı ile ilişkilendirilen gider tutarı, amortisman hesaplattırıldığında Değerlendirmeye Tabi Giderler kolonunda yer alır ve amortisman hesaplatıldığında gider maliyetini artırır.
Yapılan gider işlemi yeniden değerlendirme yapılırken dikkate alınmayacaksa değerleme alanında Hayır seçimi yapılmalıdır. Bu durumda sabit kıymet kaydına ait gider tutarı amortisman ve değerleme tablosu alındığında Değerlendirme Dışı Giderler kolonunda listelenir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

2.53.00.00 ERP Sürüm Duyurusu

ERP 2.53.00.00 Sürümü :   Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama 1 WINERP-11243 GO3 TigerPlus Tiger3 TigerEnterprise Tiger3Enterpri...