LOGO TÜRKİYE KURUMSAL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

On 09:55:00 by logo bayisi in    No comments


Fiş / fatura satırları ve geneli için alımlarda geçerli olacak indirim ve masraflar, Alış Koşulları bölümünde tanımlanmışsa, bunlar işlem sırasında topluca uygulanabilir. Alış koşullarını fiş / fatura geneli ya da satırdaki işleme uygulamak için sağ fare düğmesi menüsünde yer alan Alış Koşulları menü seçeneği kullanılır. Fişin birden fazla satırdan oluşması durumunda, koşul belirleme tablosunda Malzeme Kodu alanında yapılan seçime göre koşullar uygulanır. Fiş ya da faturada tabloda belirlenen malzemeye ait satırların olmaması durumunda, alış koşulları bu satırlardaki işlemlere uygulanmaz.

Satınalma Koşulları, Ana Kayıtlar modülü / Tanımlar menüsü altında yer alan Satınalma Koşulları seçeneği ile kaydedilir.
Satınalma koşullarında indirim ve masraf kartları kullanılır. Tanımlarda, alış işlemlerinde geçerli olacak indirim ve masrafların öncelik sırası, hangi malzemeler ya da cari hesaplara ait işlemlere uygulanabileceği ve bu koşulların hangi tarihler arasında geçerli olacağı tanım yapılırken belirlenir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

2.53.00.00 ERP Sürüm Duyurusu

ERP 2.53.00.00 Sürümü :   Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama 1 WINERP-11243 GO3 TigerPlus Tiger3 TigerEnterprise Tiger3Enterpri...