LOGO TÜRKİYE KURUMSAL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

On 07:31:00 by logo bayisi in    No comments


Cari hesapla yapılan işlemlerin ve cari hesaba yapılacak olan ödemelerin işlem tarihi ve vade tarihlerine göre listelendiği rapordur. Cari Hesap program bölümünde Dökümler menüsü altında yer alır. Raporda, ödeme planı bazında vade tarihlerine göre yapılacak ödemelerin yanı sıra cari hesaba ait toplam borç, alacak ve bakiye bilgileri de yer alır. Filtre seçeneklerinde verilen referans tarihi baz alınarak ortalama gün hesaplanır ve raporda ödemeler için geçerli ortalama vade tarihi bilgisi ile birlikte yer alır.
Filtre seçeneklerinde yer alan İşlem Tarihi cari hesabın kestiği fatura tarihidir; tarih verildiği taktirde verilen tarihe kadar olan faturalara ait ödemeler listelenir. Raporda yer alan bir diğer önemli filtre Borç Kapama filtresidir. "İşlem Yapılmayacak", "Kapanmamışlar Kapatılacak" ve "Tümü Kapatılacak" seçeneklerini içerir. "İşlem Yapılmayacak" seçiminde, cari hesaba olan borç ve alacaklar borç takip penceresindeki son haliyle listelenir. "Kapanmamışlar Kapatılacak" seçiminde cari hesaba olan kapanmamış borçlar FIFO yöntemine göre kapatılır ve listelenir. "Tümü Kapatılacak" seçiminde, program daha önce yapılmış olan borç kapama işlemlerini dikkate almaz tüm açıkta kalan borçları ve daha önce kapatılmış olanları tekrardan kapatır. Ayrıntılı Ödeme Listesi raporu filtre seçenekleri şunlardır:
Filtre
Değeri
Döviz Türü
Döviz seçenekleri
Cari Hesap Kodu
Grup / Aralık
Cari Hesap Unvanı
Grup / Aralık
Cari Hesap Unvanı 2
Grup / Aralık
Cari Hesap Statüsü
Kullanılanlar / Kullanılmayanlar
C/H Özel Kodu
Grup / Aralık
C/H Yetki Kodu
Grup / Aralık
Kayıt Türü
Alıcı / Satıcı / Alıcı + Satıcı
Ticari İşlem Grubu
Grup / Aralık
Grup Şirketi Kodu
Listeden seçim
İşyeri Numarası
Tanımlı işyerleri
Borç Kapama
Kapanmamışlar Kapatılacak / Tümü Kapatılacak
Kapatan İşlem Vade Tarihi
Başlangıç / Bitiş
İşlem Tarihi
.... / .... / tarihinde
Referans Tarihi
.... / .... / tarihinde
Raporlama
Aynı Sayfaya / Ayrı Sayfaya
Rapor Tarihi Dışındaki Kapatan Hareketler Listelenecek
Evet / Hayır
Grup Şirketi Bazında Borç Kapama
Evet / Hayır
Borç Kapama filtresinde yer alan “Kapanmamışlar Kapatılacak” veya “Tümü Kapatılacak” filtresi tamamen raporlama amaçlıdır. Programda borç takip sistemiyle ilgili herhangi bir işlem gerçekleşmez.

0 yorum:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

2.53.00.00 ERP Sürüm Duyurusu

ERP 2.53.00.00 Sürümü :   Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama 1 WINERP-11243 GO3 TigerPlus Tiger3 TigerEnterprise Tiger3Enterpri...