LOGO TÜRKİYE KURUMSAL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

On 12:33:00 by logo bayisi   No comments
2.03.00.00 ve daha üstü versiyonlarda çalışan servis uygulamasının bilgisayar başlatıldığında start olmaması veya started(Başladı) olarak görünmesine rağmen program başlatıldığında "Can Not Connect To Logo Server" hatasının alınması durumunda Register(Kayıt Defteri)'a DependOnService isimli bir parametre grubu ekleyip içerisine TapiSrv değeri girilmelidir.
İlgili parametre tanımlandığında, Logo Linans Servisi bilgisayar yeniden başlatıldığında devreye girmeden önce ihtiyaç duyduğu network servislerinin başlamasını bekleyecektir. Bu durumda bilgisayarın alacağı tüm IP'ler alınmış ve tanımlanan portlar üzerinden dinleme yapılabilir duruma gelmiş olur.
İlgili parametre Hkey_Local_Machine_ başlığı altındaki System-Control bölümüne eklenmelidir. Multi-String Value seçeneği ile eklenip  parametrenin adına DependOnService yazılmalıdır.Parametre değeri de TapiSrv olmalıdır.
control
multi_string_value
dependonservice

0 yorum:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

2.53.00.00 ERP Sürüm Duyurusu

ERP 2.53.00.00 Sürümü :   Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama 1 WINERP-11243 GO3 TigerPlus Tiger3 TigerEnterprise Tiger3Enterpri...