LOGO TÜRKİYE KURUMSAL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

On 23:47:00 by logo bayisi in    No comments
Skip to end of metadata
Go to start of metadata
Fiyat farkı faturalarının satınalma / satış hareketleri ile ilişkilendirilmesi için ilgili malzeme kodunun fatura satırında girilmesi gerekir. İlişkilendirme işlemi ancak bu kod girişinden sonra ve her satır için ayrı ayrı yapılır. Fiyat farkının belirli bir satınalma / satış faturasının tamamına ilişkin olması durumunda, her bir satırın tek tek aktarılması yerine, sağ fare tuşu menüsünde yer alan "Fatura Aktarımı" seçeneği ile fatura satırlarının tümü aktarılır. Faturaların satınalma / satış hareketleri ile ilişkilendirilmesi işlemi fatura tarihine göre yapılır. Başlangıç ve bitiş tarih aralığı verilir. Fiyat farkı faturasının ait olduğu cari hesaba ait satınalma / satış faturaları numara, tarih, fatura türü, özel kod ve toplam bilgileri ile listelenir. Aktarılacak faturalar işaretlenerek seçilir. Seçilen faturaların satırlarına ait bilgiler fiyat farkı faturası satırlarına doğrudan aktarılır. 
Eğer aktarılacak satınalma / satış faturasında dönem kapama işlemi uygulanmış malzeme satırları varsa ve fatura onaylanmışsa fiyat farkı faturasına aktarılamaz.  

0 yorum:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

2.53.00.00 ERP Sürüm Duyurusu

ERP 2.53.00.00 Sürümü :   Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama 1 WINERP-11243 GO3 TigerPlus Tiger3 TigerEnterprise Tiger3Enterpri...