Logo Muhasebe Programı

On 08:51:00 by Muhasebe Kursu   No comments

 

Logo Go 3 Yevmiye Defteri Yazdırma işlemi nasıl yapılır?

Logo Go 3 Yevmiye Defteri Yazdırma

YEVMİYE MADDE NUMARASI VERME

Büyük Defter’de, her satırla ilgili yevmiye madde numaralarının görülmesi kanuni bir zorunluluktur. Bu nedenle Yevmiye Madde Numaralama işlemi ile her fişe yevmiye defteri basıldığı zaman alacağı numara program tarafından otomatik olarak kaydedilir.

Yevmiye madde numaraları İşlemler menüsü altında yer alan Yevmiye Madde Numaralama seçeneği ile verilir.

Yevmiye Madde Numaralama penceresinde Başlangıç ve Bitiş Tarihi alanlarında, numaralandırmanın hangi tarihler arasındaki işlemler için yapılacağı belirlenir. Yevmiye madde numaraları program tarafından verilirken, ekranda, son yevmiye madde numarası ve tarihi ile ilgili bilgiler izlenebildiği gibi, fiş numarası, fiş türü ve fiş tarihi ve madde numarası ile ilgili son durum bilgileri de izlenebilir.

Yevmiye madde numaralama işlemi firmaya ait tüm işyerlerinden yapılan işlemler için yapılabileceği gibi işyeri bazında da yapılabilir.

İşyeri bazında numaralandırma için, Muhasebe Çalışma Bilgileri’nde, “Yevmiye Madde Numaralama İşyeri Bazında Yapılsın” parametre satırında “Evet” seçiminin yapılması gerekir. Numaralamanın yapılacağı işyerleri yevmiye madde numaralama filtre seçenekleri arasında yer alan İşyeri filtresi ile belirlenir.

İşyeri bazında e-defter kullanan firmalar için yevmiye madde numaralama, “Yevmiye Madde Numaralama İşyeri Bazında Yapılsın” parametre değerine bakılmaksızın İşyeri bazında çalışacaktır. Ayrıca, e-defter aylık verildiğinden, yevmiye madde numaralama her çalıştırmada son kaldığı numaradan (bir önceki ay) başlayarak numaralandırma yapacaktır.Yevmiye madde numaralama işleminden sonra onaylanan muhasebe işlemlerine tekrar yevmiye madde numarası verilemez.


0 yorum:

Yorum Gönder

BİLGİLENDİRME


Evosas yazılım danışmanlık bilişim hizmetleri olarak uzun yıllardır müşterilerimize logo çözümleri sunmaktayız. Sizin ihtiyacınız olan logo çözümü için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM DETAYLARI

  • Türkiye geneli yaygın eğitim kurumları ile
    öğrenme garantisi sunan tek eğitim kurumu.
  • + 0850 840 36 38
    +0555 564 08 70