LOGO TÜRKİYE KURUMSAL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

On 09:28:00 by logo bayisi in    No comments
Bordro toplamının ya da bordro satırlarında yer alan işlemlerin ne şekilde ödeneceği F9-sağ fare düğmesi menüsünde yer alan Ödeme Hareketleri seçeneği ile izlenir. Ödeme İşlemleri penceresinin üst bölümünde, ödenecek tutar, satırlarda ise bu ödemenin hangi tarihlerde, hangi tutarlarda yapılacağı, geciken ödemeler ile erken ödemelerde uygulanacak faiz oranları listelenir.
Parçalı ödeme durumda çek/senet bordrosunun satırlarında yer alan çek/senet hareketlerinden her biri kendi vade tarihinde ayrı bir borç veya alacak hareketi olarak ödeme / tahsilat hareketleri arasına kaydedilir ve borç takip işlemlerinde bu şekilde görüntülenir.
Ortalama ödeme durumda çek/senet bordrosunun satırlarında yer alan çek/senet hareketlerinin tutarlarına ve vade tarihlerine bakılarak, ağırlıklı ortalama yöntemine göre bordro tutarının ortalama vadesi hesaplanır. çek/senet bordrosu toplam tutarı ve ortalama vadesi üzerinden tek borç veya alacak hareketi olarak ödeme tahsilat / hareketleri arasına kaydedilir ve borç takip işlemlerinde bu şekilde görüntülenir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

2.53.00.00 ERP Sürüm Duyurusu

ERP 2.53.00.00 Sürümü :   Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama 1 WINERP-11243 GO3 TigerPlus Tiger3 TigerEnterprise Tiger3Enterpri...