LOGO TÜRKİYE KURUMSAL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

BİLGİLENDİRME

www.logoturkiye.net program alma sürecinde olanlara doğru karar vermesi konusunda en gerçekçi bilgileri sunar. LOGO'ya ait resmi web adresinden www.logo.com.tr sizler için en uygun programı seçebilir, fiyat bilgisi alabilirsiniz.


On 09:39:00 by muhasebe eğitimi in    No comments
Çalışma günü tanımlamak için Çalışma Günleri listesinde Ekle seçeneği kullanılır.
 
Haftalık Çalışma gün sayısı, izin sürelerinin tespitinde kullanılacak olan bir parametredir. Örneğin; kişinin bağlı olduğu grupta çalışma günleri olarak "Cumartesi ve Pazar" tatil olarak belirtilmiş olsun. İzin planlarında kişi için izin başlama-bitiş tarihleri verildiğinde verilen tarih aralığında, kişinin zaten tatil olan günleri çıkartılıp, kullanmış olduğu izin gün sayısı tespit edilir. Ayrıca çalışanın çalışmadığı günler için bir izin plan satırı kaydedilmek istenirse kullanıcıya uyarı verilir. İzin plan satırının başlangıç tarihi ile çalışma günü tarihi kontrol edilir.
 
Tanım penceresinden kaydedilen bilgiler şunlardır:
 
Kodu: Çalışma günü tanım kodudur.
 
Açıklama: Çalışma günü adı ya da açıklayıcı bilgisidir.
 
Günler bölümünde haftanın günler yer alır. Kurumun çalıştığı günler işaretlenir. Programda öndeğer olarak  Cumartesi ve Pazar dışındaki günler çalışma günü olarak seçilidir. 
Saatler: Belirlenen günlerde hangi saatler arasında çalışılacağı ise Saatler bölümünde Başlangıç ve Bitiş zaman aralığı belirtilerek kaydedilir.

0 yorum:

Yorum Gönder