LOGO TÜRKİYE KURUMSAL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

BİLGİLENDİRME

www.logoturkiye.net program alma sürecinde olanlara doğru karar vermesi konusunda en gerçekçi bilgileri sunar. LOGO'ya ait resmi web adresinden www.logo.com.tr sizler için en uygun programı seçebilir, fiyat bilgisi alabilirsiniz.


On 09:45:00 by muhasebe eğitimi in    No comments
İzin planlama kayıtlarının belirlenecek kriterlere göre topluca açılmasını ya da veya mevcut izin  planlama kayıtlarına izin kaydının toplu biçimde eklenmesini ya da çıkarılmasını sağlayan seçenektir. İzin Planlama program bölümünde İşlemler menüsü altında yer alır.
 
Üretim işleminin yapılacağı kayıt tipi (izin planlama ya da izin)  Kayıt Tipi alanında belirlenir. İzin planlama ya da izin kaydının ekleneceği ya da silineceği ise İşlem tipi alanında belirlenir.


 
İzin Planlama Kaydı Üret penceresinden kaydedilen bilgiler şunlardır:
 
Kayıt Tipi: Üretim işleminin hangi kayıt tipi için yapılacağının belirlendiği alandır. Kayıt tipi alanı; 
  • İzin Planlama Kaydı
  • İzin Kaydı seçeneklerini içerir.
 
İzin planlama kaydı seçeneği ile seçilecek personele ait izin planlama kayıtları toplu olarak eklenir ya da çıkartılır.
 
İzin kaydı seçeneği ile seçilecek personele ait izin kayıtları toplu olarak eklenir ya da çıkartılır.
 
İşlem Tipi: Üretilecek kayıtlar için geçerli olacak işlem tipidir. Bu alan;
  • Ekle
  • Çıkar seçeneklerini içerir.


 
Ekle seçiminde izin planlama kaydı üret filtre seçenekleri ile belirlenen koşullara uygun personel için izin planlama ya da izin kayıtları eklenir.
 
Çıkar seçiminde ise izin planlama kaydı üret filtre seçenekleri ile belirlenen koşullara uygun personel için izin planlama ya da izin kayıtları silinir.
 
Ekleme işleminde Filtreler seçeneği ile açılan pencerede yer alan İzin Planlama Kaydı Bulunursa filtre satırında yapılacak seçim önemlidir. 


İzin Planlama Kaydı Bulunursa filtre satırı;
 
  • Mevcut kayıt silinerek yeni kayıt eklenecek
  • Mevcut kayıt korunarak yeni kayıt eklenecek
  • İşlem yapılmayacak seçeneklerini içerir.

Kayıt silinerek yeni kayıt eklenecek seçiminin yapılması durumunda, formda verilen bilgilere uyan izin planlama kayıtları silinir ve yenileri eklenir.
 
Kayıt korunarak yeni kayıt eklenecek seçiminde formda verilen bilgilere uyan izin planlama kayıtları silinmeden  yenileri eklenir.
 
Çıkarma işleminde ise izin planlama kaydı, planlayan bilgileri gruplarında girilen bilgilere ve sicille ilgili filtrelere göre bulunan izin planlama kayıtları çıkarılır

0 yorum:

Yorum Gönder